1. Anasayfa
 2. Kim Kurdu

Horoz Lojistiği Kim Kurdu?

Horoz Lojistiği Kim Kurdu?
Horoz Lojistiği Kim Kurdu?
0

Horoz Lojistiği Kim Kurdu?

Horoz Lojistiği Kim Kurdu: Mehmet Emin Horoz tarafından ilk olarak 1968 yılında Gaziantep‘te kurulmuştur. Uluslararası Karayolu, Yurtiçi Komple Taşıma, Demiryolu Taşımacılığı, Dağıtım gibi kategorilerde faaliyet göstermektedir. Şirket, taşıma işine ilk olarak 1968 yılında Tarım Kredi Kooperatifi‘nden aldığı gübreleri taşıyarak başlamıştır. Git gide ilerleyen ve büyüttükleri nakliyat işini, özellikle 1983 yılında ülke sınırları dışına çıkararak Avrupa Karayolu Taşımacılığı ile taçlandırmışdır. 1995 yılında ise hizmet verdiği kategoriler arasına Uluslararası Hava Taşımacılığı, Uluslararası Deniz Taşımacılığı ve Gümrükleme hizmetlerini almıştır.

1997 yılında Holdinge dönüşen şirket, 2000 yılında dünyanın en büyük nakliyat ve taşımacılık devlerinden SDV Logistics (Bolloré Logistics) ile hava ve deniz taşımacılığında ortaklığa gitmiştir. Teknolojik atılımlarına da hız kesmeden devam eden nakliyat şirketi, özellikle taşımacılık alanında barkodla takip sistemi kuran ilk firma olmuştur. Yıllar 2007 yılını gösterdiğinde ise ülke çapında eve teslim uygulamasını hayata geçirmiştir. Sonraki yıllarda hizmetlerine sürekli yenilerini ekleyerek yoluna güçlü bir şekilde devam etmektedir.

Horoz Lojistik Kimin?

Horoz Lojistik Kimin?
Horoz Lojistiği Kim Kurdu, Horoz Lojistik Kimin?

Şirketin %27’lik halka açık olan payları hariç tüm hisseleri Taner Horoz‘a aittir.

Horoz Lojistiğin Gelir Tablosu ve Bilançoları

Horoz Lojistiğin bilançoları ve dönemsel kar ve zararları ile ilgili bilgilere kısacası ilerleyen zamanlarda yer vereceğiz. Daha önceden halka arza açık olan firmaların 2023 ve sonraki bilançolarına yer vermekteyiz. Bunun yanında geçmiş yıllardaki hasılat ve brüt karları aşağıdaki gibidir:

Finansal Tablo202320222021
Hasılat5,4 milyar TL4 milyar TL3,4 milyar TL
Brüt Kâr484,1 milyon TL284,6 milyon TL150,8 milyon TL

Horoz Lojistik Halka Arz Oluyor?

Kurumun halka arz için yaptığı başvuru kabul edilmiştir. Aynı zamanda şirketin halka arzda dağıtılacak lot sayısı 24.006.000.000’dur. Bunun yanında arz fiyatı 55,00 TL, arz büyüklüğü 1,3 milyar TL’dir.

thumbnail
Önerilen Yazı
Altınkılıç Gıda’yı Kim Kurdu

Altınkılıç Gıda’yı Kim Kurdu?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir